Ačkoliv je léto a aktuálně vytápění rozhodně není naše starost, tak je zcela naopak touto dobou to nejlepší období pro případnou modernizaci. Původní systémy vytápění totiž v dnešních podmínkách už nejsou zdaleka dostačující.

Vedle toho moderní a velice kvalitní vytápěcí systémy dokáží nabídnout výbornou kvalitu, pohodlí a konce i finanční úsporu. Nejen to, ale také celou řadu dalších výhod přitom dokáží zařídit i ty nejdrobnější komponenty, které jsou jejich součástí.

Automatizace jediným cvaknutím

V klasickém vytápění fungují dva základní prvky. Prvním je automaticky kotel, který generuje samotnou teplou vodu. Tím druhým prvkem je potom prvek jako je směšovací ventil, který tyto dva zdroje jednoduše propojuje.

Problémem ale může být fakt, že ne vždy dokáží být ventily přesné. Můžeme tak najít nutnost je vyměnit či přenastavit. A zde přichází problém, na který už má moderní topný systém řešení. Jsou to servopohony ARM ProClick, které umožňují jednoduchým nasazením na ventil jeho vzdálené ovládání. O to se přitom může starat jak sám uživatel, tak mohou být propojeny s různými čidly, jako jsou třeba regulace domácí teploty.

Ventily ale mohou být i inteligentní

Jenže ventily vám zároveň mohou nabídnout i velice inteligentní vylepšení, které je dostává na zcela jinou úroveň. Mezi frekventované technologie přitom patří hlavně termostatické ventily ATM, které mají ve své výbavě termostat s možností nastavení teploty. Ideální jsou tak v domácnostech s dětmi či seniory, protože mohou zabránit nečekané teplotě a opaření.

Pohodlí jako důležitý prvek

Přitom celá řada těchto komponentů vede k několika zásadním faktům. Prvním je rozhodně finanční úspora, protože postupné vytápění je zkrátka mnohem šetrnější. To se pak pozitivně projevuje i na zdraví místních podmínek. Mimo toho ale komponenty, jako jsou automatické odvzdušňovací ventily, či ekvitermní regulace mohou přinést i další prvek. A tím je maximální pohodlí, protože se dokáže systém o svůj běh postarat standardně bez nutnosti lidského zásahu.