Hledáte-li pro svoji rodinnou dovolenou s dětmi klidnější část Chorvatska, pak to může být třeba ostrov Pašman. Svým návštěvníkům nabízí méně frekventované pláže s písečným povrchem. Dostanete se na něj trajektem. Ostrov je vzdálený asi 20 minut jízdy od Biogradu. Pokud tedy přemýšlíte, kam na dovolenou k moři, může to být právě tento nenápadný ostrov.

Charakteristika ostrova

Jeho pobřeží je dosti členité. Naleznete zde však i větší zátočiny. Jižní část chrání větší množství ostrůvků. Více měst se rozkládá na východě ostrova, kde není pobřeží tolik členité. Mezi známá městečka patří Tkon, Kraj, Pašman nebo Banj. Ostrov má řidší osídlení.

Ostrov si oblíbili všichni ti, kdo hledají klid, nedotčenou přírodní krajinu a čisté moře. To všechno slibuje klidná dovolená chorvatsko na tomto ostrově. Ubytování je možné pouze v soukromí nebo v některém z místních kempů. Prohlédněte si nabídku webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Z ostrova se můžete vydat na některý ze zajímavých lodních výletů. Ty směřují třeba do Národního parku Kornati nebo můžete zavítat na další z ostrovů – Dugi otok. Z města Tkon pak míří trajekty do Biogradu na moru, který se rozkládá jižním směrem od dalšího známého letoviska Zadaru.

Turistické letovisko Tkon

Ideální volba pro rodiny s malými dětmi, neboť se zde nacházejí nádherné pláže s písečným povrchem a malou hloubkou moře. Bonusem jsou i malé množství turistů a příznivé ceny. Z Tkonu se dostanete během 20 minut na trajektu do Biogradu a díky tomu je velmi snadno dostupné.

V minulosti bylo toto turistické centrum rybářskou vesnicí. Místní se specializovali na výlov škeblí. Ty i v současné době představují místní specialitu.

V letovisku je několik restaurací, cukráren a obchodů a zavítat můžete i na místní tržnici. Rodiny s dětmi zajisté uvítají návštěvu zábavního parku.Vypůjčit si můžete také kola, kajaky, skútry, čtyřkolky, šlapadla, čluny nebo stand-up peddaling.