Čištění zdiva je jednodušší, než se zdá! Přečtěte si rady, jak rychle a efektivně vyčistit cihlové zdi.

Klíčové kroky

  • Používejte ochranné pomůcky, jako jsou gumové rukavice a brýle.
  • Před čištěním zakryjte rostliny, keře a rámy oken a dveří.
  • K odstranění zbytků soli z cihel použijte tlakovou myčku.
  • K odstranění mechu, plísní a plísní použijte bělidlo a vodu.
  • Mycí kapalina a sůl jsou skvělé pro čištění odhalených vnitřních cihel.

Cihlové zdi na zahradě i odhalené ve vašem domě mohou vypadat skvěle, ale ponecháte-li je samotné, mohou také sbírat špínu, kterou lze jen těžko odstranit. Naštěstí je čištění zdiva jednodušší, než se může zdát! Tento článek vám poradí nejlepší tipy a metody, jak rychle a efektivně odvést práci.

Pokud čistíte cihlovou zeď, ať už je to uvnitř nebo na exteriéru vašeho domova, ujistěte se, že nosíte rukavice, abyste si chránili ruce před hrubými cihlami a čisticími prostředky.

Jak čistit zdivo vystavené v interiéru

Pokud si chcete zajistit čistou cihlovou zeď, protože je vystavena v interiéru, existuje několik rychlých a jednoduchých kroků, jak udržet její vzhled co nejlépe:

2. Suchým hadříkem jemně otřete povrch zdiva, abyste odstranili uvolněné nečistoty a prach.

3. Do malého kbelíku nalijte trochu prostředku na mytí mastnoty.

4. Do tekutiny přidejte malé množství kuchyňské soli a dobře promíchejte.

5. Čistým hadříkem naneste tenkou vrstvu směsi mýdla a soli na cihly.

6. Směs nechte 10-15 minut odležet.

7. K odstranění odolných nečistot použijte kartáč s tvrdými štětinami.

8. Naplňte kbelík teplou vodou.

9. Čistým hadříkem namočeným v teplé vodě odstraňte ze stěny zbývající směs čisticího prostředku.

10. Nechte stěnu vyschnout na vzduchu.

Jak čistit vnější cihly

Vnější stěny mohou být ovlivněny řadou různých prvků. Chcete-li, aby vypadaly co nejlépe, můžete je pravidelně čistit pomocí našeho průvodce níže:

  • Chraňte všechny okolní povrchy před stříkajícími nečistotami. K ochraně blízkých keřů a květinových zahrad můžete použít plachtu. Ujistěte se, že používáte malířskou pásku k ochraně okenních rámů a dveřních lišt.
  • K uvolnění a odstranění nečistot nebo špíny použijte zahradní hadici. Vždy začněte nahoře, pohybujte se ze strany na stranu směrem dolů. Pokud je oblast obzvlášť znečištěná, nechte vodu zůstat na jednom místě, abyste ji mohli důkladně vyčistit.
  • Pokud je zdivo obzvláště silně znečištěné, použijte tlakovou myčku. To je skvělá volba, pokud nechcete používat chemikálie. Pokud tlakovou myčku nevlastníte, můžete si ji pronajmout u prodejce pro kutily. To je zvláště účinné při odstraňování výkvětů z cihel.
  • Mech, plíseň a plíseň se mohou objevit jako černé nebo zelené skvrny v oblastech, které dostávají omezené sluneční světlo. Připravte si směs jednoho šálku chlorového bělidla v jednom galonu vody. Tuto směs nanášejte na cihly štětcem s tvrdými štětinami. Nepoužívejte kartáče s drátěnými štětinami, protože mohou vytvářet rezavé skvrny. Před čištěním bělícím roztokem opláchněte stěnu vodou. Ujistěte se, že používáte ochranné brýle a gumové rukavice k ochraně očí a pokožky.

S našimi nejlepšími tipy, jak čistit cihly, bez ohledu na to, zda jsou uvnitř nebo vně vašeho domova, si můžete být jisti, že všechny vystavené cihly budou během okamžiku zářivě čisté.