Nikdo nechce červy ve svém odpadkovém koši! Použijte tyto užitečné tipy, abyste se ujistili, že máte super čistý odpadkový koš bez červů!

Klíčové kroky:

 • Ujistěte se, že je vaše kuchyně co nejčistší – nevynechávejte žádné nezakryté potraviny
 • Pravidelně čistěte odpadkový koš, jak uvnitř, tak vně
 • Nenechávejte odpadky ležet – vyjměte koš, jakmile bude plný

Pokud jste vyprázdnili své odpadkové koše a mezi košem a taškou se plazili červi, budete chtít vědět, jak vymýtit ty odporné malé stvoření – a to rychle! Při této myšlence se vám pravděpodobně obrací žaludek, ale problém je častější, než si myslíte – zejména červi ve venkovních popelnicích. tak co teď děláš? Čtěte dál a dozvíte se osvědčené tipy, jak zastavit červy v odpadkových koších.

Pokuste se zabránit červům, aby si našli cestu do vašeho koše dvojitým zabalením odpadu z potravin nebo plenek – a pokud je to možné, přesuňte koš s kolečky mimo přímé sluneční světlo!

Co jsou červi?

Červi jsou vlastně larvy, které se líhnou z vajíček nakladených mouchami. Jsou součástí potravního řetězce a pomáhají rozkládat rozkládající se organické látky, jako jsou zbytky potravin. Ve skutečnosti jsou pro člověka docela neškodné, ale dokážou se neuvěřitelně rychle množit – z mouchích vajíček se mohou vylíhnout a stát se dospělými mouchami do 24 hodin po snesení. Jejich oblíbeným jídlem je maso a ryby, ale mají rádi každé prostředí, které je teplé a vlhké, a vyhledávají je pomocí čichu.

Jak se zbavit červů v popelnicích: Co dělat

Zbavit se červů je vlastně docela jednoduché pomocí těchto čtyř snadných kroků:

 1. Zlikvidujte pytel co nejrychleji
 2. Nalijte všechny zbývající červy horkou vodou, abyste je zabili
 3. Důkladně vydezinfikujte svůj koš pomocí kvalitního bělidla, jako je Domestos  , abyste zničili všechna zbývající vejce. Vždy postupujte podle pokynů na štítku a nejprve otestujte jakýkoli produkt na malé ploše
 4. Ujistěte se, že je víko koše pevně uzavřeno, a dodržujte níže uvedené preventivní rady

Jak zastavit červy ve vašem koši

Mouchy přirozeně přitahují odpadky, ale existuje řada způsobů, jak minimalizovat to, že se červi dostanou do vašeho koše.

 • Používejte nádoby, které se pevně zavírají – vyhněte se výkyvným nádobám a přetěžování nádob na kolečkách, aby se víko nezavřelo správně
 • Zakryjte všechny potraviny, které vám zůstaly na kuchyňské lince, a použijte sprej na mouchy nebo papíry na mouchy, abyste je udrželi bez much
 • Obaly potravin – včetně recyklovatelných nádob – před vložením do koše opláchněte
 • Ujistěte se, že zbytky jídla jsou uchovávány v utěsněné nádobě v kuchyni nebo dokonce v mrazáku, dokud nebudou moci být zlikvidovány v den sběru odpadu.
 • Před vložením do koše zabalte jednorázové plenky, obsah podnosů nebo jiného zvířecího odpadu a zbytky masa nebo ryb
 • V horkém počasí vyprazdňujte koš častěji a skladujte jej na chladném místě

Mohou červi poškodit můj majetek?

Není známo, že červi, larvy much, způsobují přímé škody na majetku. Jejich přítomnost je však často indikátorem základních problémů, jako je rozkládající se organická hmota nebo nehygienické podmínky. Červi se běžně vyskytují v odpadkových koších, hnijícím jídle nebo mrtvolách zvířat. Pokud se nekontrolují, mohou přispívat k nepříjemným zápachům a přitahovat další škůdce. I když červi sami nemusí přímo poškodit majetek, řešení jejich přítomnosti je důležité pro udržení čistoty a prevenci šíření nemocí. Správné nakládání s odpady, pravidelné čištění a včasná likvidace organického odpadu může pomoci zabránit napadení červy.