Ušetřete nějaké peníze a dokončete práci: zjistěte, jak odblokovat odpadní potrubí a jak si poradit s ucpáním potrubí doma, s naším průvodcem.

Klíčové kroky

Odstraňte ucpání potrubí podle následujících kroků:

 • Shromážděte své nástroje.
 • Nikdy nepracujte sami.
 • Zabezpečte svůj žebřík.
 • Vyčistěte volné nečistoty a propláchněte potrubí vodou.
 • Odtokovou trubku rozeberte, abyste se vypořádali s úporným ucpáním.

Externí drenážní trubky pomáhají odvádět dešťovou vodu a předcházet poškození a jsou klíčovou součástí vodovodního systému vašeho domova. Mohou se ale snadno ucpat listím, mechem a bahnem a ucpání potrubí může vést k problémům. Není však třeba se obávat, protože jsme tu, abychom vám ukázali, jak odblokovat odpadní potrubí venku a předejít tak zhoršení situace.

Než začnete řešit ucpání vnějšího potrubí, zakryjte odtok kusem dřeva. Tímto způsobem zabráníte tomu, aby bahno padalo dolů a ucpalo váš odtok i potrubí!

Možné problémy s ucpanou drenážní trubkou

Než budeme mluvit o tom, jak odblokovat potrubí, musíme pokrýt potenciální problémy. Existuje mnoho dobrých důvodů proč vyčistit odtokové potrubí, ale některé z nejčastějších problémů s ucpáním potrubí jsou:

 • Dešťová voda špatně odtéká
 • Poškození potrubí a exteriéru vašeho domova
 • Ošklivý zápach v důsledku ucpaných domovních kanalizací
 • Nasycené stěny
 • Vlhký

Jak odblokovat odpadní potrubí

Naučit se, jak odblokovat odpadní potrubí venku, má potenciál zastavit problémy v jejich stopách a ušetřit vám peníze v tomto procesu. Kdykoli máte pocit, že je obtížné se k dýmce dostat nebo je práce mimo váš dosah, měli byste zavolat profesionála.

Pokud se k němu můžete dostat bezpečně, zde je návod, jak odblokovat odpadní potrubí:

 1. Shromážděte nástroje, které potřebujete k odblokování částí odtokové trubky – rukavice, žebřík, vědro, vodní paprsek a kartáč nebo škrabky k uvolnění nečistot.
 2. Bezpečně zajistěte žebřík proti zdivu – nepokoušejte se sami čistit odtokové potrubí, někdo by měl být vždy u paty vašeho žebříku.
 3. Odstraňte listí a volné částice z okapů a horní části svodu.
 4. Propláchněte potrubí vodou.
 5. Pokud proplachování nefunguje, je čas odstranit části odtokové trubky, jako je hrdlo, a vykopat nečistoty pomocí nějaké tyče. Instalatérský had funguje dobře. Neprovádějte čištění, když jste na žebříku! Pojď na zem a dej si na čas.
 6. Zkontrolujte všechny části a oblasti kolem vaší odpadní trubky, zda nejsou poškozené, složte je a připojte systém.

Práce ve výškách s sebou nese bezpečnostní rizika, takže pokud máte jakékoli pochybnosti o tom, zda se k potrubí dostanete bezpečně, nebo pokud jsou problémy způsobené ucpaným odtokem závažnější, než jste si mysleli, měli byste vždy zavolat odborníka, aby odtokové potrubí odblokoval. díly.

Pokud je to bezpečná a poměrně jednoduchá práce, čištění ucpané drenážní trubky není tak složité. I když byste měli vždy zavolat profesionála pro náročné úkoly, vědět, jak odblokovat potrubí sami, vám může z dlouhodobého hlediska ušetřit potíže a peníze. Pečlivě se tedy rozhodněte, zda tuto práci zvládnete sami, a pak vyčistěte potrubí!