Když přijde chladné počasí, je dobré se zahřát tím, že si natáhnete další vrstvy; více vrstev však znamená i více prádla. Naučte se užitečné tipy pro praní zimního oblečení, které vám mohou pomoci, aby vaše svetry vypadaly skvěle, zkrátili čas, který strávíte praním, a dokonce vám ušetří peníze.
Snadné způsoby, jak prát zimní oblečení
Jednou z nejjednodušších změn, které můžete udělat, je začít prát prádlo ve studené vodě. Praní studenou vodou snižuje spotřebu energie a může snížit váš účet za elektřinu a zároveň pomáhá snížit vaši uhlíkovou stopu.
Máme pro vás užitečné tipy na praní péřových bund, jemných svetrů, sněhulí a veškerého oblečení vaší rodiny do chladného počasí:
- Skvrny od rozbředlého sněhu, bláta a soli rychle ošetřete . I když můžete být v pokušení počkat, až sezóna skončí, zasazené skvrny je těžší odstranit. Nastříkejte tyto otravné zimní skvrny sprejem na skvrny na bázi enzymů a vyperte, jakmile to půjde.
- Jak perete péřovou bundu? Je dobré kabáty několikrát za sezónu vyprat. Začněte tím, že je na půl hodiny namočíte do studené vody s trochou saponátu. Poté jemně vyperte a jemně vymačkejte přebytečnou vodu, než usušíte na nízké úrovni. Přihoďte několik čistých tenisových míčků, které jim pomohou znovu načechrat.
- Noste základní vrstvu . Zimní základní vrstva (jako tričko nebo košilka) vás udrží v teple a pomáhá udržovat vaše svetry čisté, takže je nemusíte tak často prát.
- Noste znovu svetry, džíny a pyžama . V chladnějších měsících máme tendenci se potit méně, takže se můžete cítit dobře, když si svrchní vrstvy před praním obléknete několikrát – pokud na nich nejsou skvrny ani zápach. Chcete-li je osvěžit, sušte několik minut v bubnové sušičce na nízkou teplotu pomocí prostěradla.
- Pomozte svetru zůstat tvarovaný . Obkreslete tvar svetru na velký kus papíru. Po umytí jej jemně převalte v ručníku, abyste odstranili přebytečnou vodu, a poté jej znovu vytvarujte, aby odpovídal obrysu. Suchý byt.
- Uspořádejte čepice , šály a rukavice do síťované tašky. Perte tyto předměty jednou měsíčně, aby zůstaly čerstvé. Síťovaný sáček pomáhá udržet rukavice v páru a šátky před svazováním vašeho dalšího prádla na uzly.
- Pletené svetry nebo kašmírové šály perte ručně s několika kapkami jemného mycího prostředku . Naplňte kbelík nebo umyvadlo studenou vodou, přidejte mýdlo a protřepejte oblečení. Vyprázdněte kbelík, naplňte studenou vodou a znovu švihejte, dokud nebudou opláchnuty čisté. Opakujte, pokud je to nutné, abyste dostali ven veškeré mýdlo.
- Praní „výkonného oblečení“, jako je dlouhé spodní prádlo a fleecové bundy. Perte normálně s preferovaným pracím prostředkem, ale při sušení nepoužívejte aviváž, protože by mohla poškodit sací vlastnosti látky.
- Deodorizujte smradlavé sněhule. Namočte tyto páchnoucí vložky do bot do kbelíku naplněného studenou vodou, 120 ml bílého octa a víčko pracího prostředku – pak je pověste, aby uschly. Použijte mokrý mýdlový hadřík k úklidu vnějšku bot, poté posypte trochou jedlé sody neutralizující zápach, než tyto vložky zastrčíte zpět dovnitř.
- V zimě můžete stále ‚sušit‘ . Buďte kreativní a použijte tyč na sprchovém závěsu nebo tyčích na ručníky k sušení oblečení – nebo investujte do pohodlného sušáku, který se dá složit, když se nepoužívá. Oblečení usušené na vzduchu také dodává vzduchu určitou přirozenou vlhkost.
- Zabraňte tomu, aby toto na vzduchu vysušené oblečení křupalo . Při máchání prádla přidejte 120 ml bílého octa, abyste odstranili přebytečný prací prostředek a změkčili oblečení. Poté je před zavěšením na sucho trochu protřepejte. Pokud tato tuhost přetrvává, zkuste pět minut v sušičce s mokrým hadříkem.
- Zvolte koncentrovaný prací prostředek . Kromě energeticky úsporných změn, jako je praní ve studené vodě, si můžete vybrat i koncentrovaný prací prostředek.
Doufáme, že vám tyto tipy pomohou usadit se v zimním praní bez stresu, abyste si mohli užít to nejlepší, co zima nabízí.